https://moyagazeta.com/

Спостереження КВУ за тестуванням випускників шкіл Хмельниччини з мов

Як повідомила Тетяна Зеленко, голова Хмельницького міського відділення КВУ, за оцінками спостерігачів КВУ, зовнішнє незалежне оцінювання було організовано на належному рівні. Представники адміністрації пунктів тестування працювали якісно, відповідно до регламенту та визначених процедур, яких жорстко дотримувалися. Спостерігачі відзначають, що працівники пунктів тестування більш впевнено себе поводили, що є результатом отриманого ними досвіду під час проведення ЗНО у 2008 та 2009 роках. Проте, через неправильні дії інструкторів під час заклеювання пакетів з тестами, на одному із пунктів тестування у м. Хмельницькому, під час транспортування пакети з роботами розклеїлись.

Простежується жорсткий контроль з боку інструкторів, які не дають можливості списати, чи скористатися телефоном, що є виявом практичного, а не декларативного застосування норми про рівні умови. А перевірка документів при вході до пункту тестування не тільки черговими, але і представниками МВД, виключає можливість спроби скласти тести однієї особи замість іншої.

Втім, не обійшлося без проблем. Зафіксовано падіння явки учасників тестування, якщо порівнювати з двома попередніми роками, що,на думку експертів, є наслідок внесених змін до Умов прийому у ВНЗ вже після закінчення реєстрації абітурієнтів на ЗНО. Запізнення абітурієнтів, через які їх позбавлено права брати участь у тестуванні, теж пов’язані зі змінами до Умов прийому. Якщо в минулому році учасники ЗНО були школярами, то їх транспортування оплачувала та організовувала держава за власний кошт.

Тепер же, вони є абітурієнтами, що несуть відповідальність за власні дії.

В результаті спостереження виявлена одна негативна тенденція – абітурієнти забували взяти з собою на пункт тестування необхідний пакет документів (запрошення, паспорт/ свідоцтво про народження та Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання). Сертифікат введений саме у 2010 році і видавався майбутнім учасникам тестування при реєстрації. Він являє собою бланк з голографічним захистом і фотокарткою, на ньому уповноважені центрів оцінювання якості освіти проставляють відмітку про проходження абітурієнтом певного тесту.

Нажаль, через непоінформованість та незосередженість абітурієнтів та їх батьків, на переважній більшості пунктів тестування,де проводилося спостереження, від 2 до 4-х абітурієнтів не пройшли тестування вже у перший день .

За підтвердженими даними Українського центру оцінювання якості освіти, піч час всіх трьох етапів ЗНО з української мови та літератури абітурієнтами було подано 4 апеляції на порушення процедури. А впродовж тесту з іноземної мови – 5 (всі з англійської). Результати розгляду заяв буде оприлюднено найближчим часом.