https://moyagazeta.com/

Очікуємо безкоштовне диво…

Чому склалося саме так? Чому інші країни-сусіди живуть у гірших умовах, мають менші заробітні плати та нижчий прожитковий мінімум, та все одно оптимістично сприймають життя і радіють кожній його хвилині? А ми?.. “Живемо погано, коштів ні на що не вистачає, криза.. Тяжко..” Народе, схаменися! Ніхто не заперечує, що кризи немає (точніше — не було), але життя продовжується, і не все так погано. Яку ми бачимо картину, коли заходимо в магазин: люди у візочках підвозять до кас “гору” продуктів, а все одно бідкаються : “У нас криза!..” Та радіти потрібно, що ми маємо таку можливість забезпечувати себе. Ні, чекаємо, щоб щось “підгребти” під себе, бо все мало. А навіщо? “А щоб було!” чи “Може, згодиться колись!”

Ми дійшли того, що, допомагаючи людині у складній ситуації, на підсвідомому рівні (не всі, звичайно) запитуємо у себе: “ Що мені за це буде? А як він (вона) віддячить мені за це?” І це в той момент, коли людині, яка просить допомоги, дуже важко! Українці (хоча, правду кажучи, не лише вони) шукають у будь-якій ситуації, в першу чергу, користь для себе. Ось так – людина лише звернулася до Вас за допомогою, а ми вже думаємо: “А що я буду з того мати?!”

Кожен на словах засуджує це явище, але тільки на словах. Коли і де воно започаткувалося — невідомо, проте “генетично” закарбувалося в українцях. Звичайно, хтось може доводити, що він не такий, але, рано чи пізно, явище “суспільної користі” проявить себе. Що ж робити? Як боротися? А ось порада: почніть із себе, знищіть всі прояви “корисної хвороби”, доносьте це до дітей та навчайте їх. Але все доводьте на власному прикладі. Великий Ісаак Ньютон казав: “Приклади корисніші від правил”. Виконуйте все це, і ви побачите: ситуація зміниться на краще!

Юлія Шпичко, 11-Б клас, НВК №10