https://moyagazeta.com/

Україна на межі нового «Майдану»!

Як передають «Коментарі», про це на прес-конференції заявив заступник генерального директора центру Разумкова – директор політико-правових програм Юрій Якименко, роблячи прогноз розвитку подій в Україні на 2013-й рік, пише styknews.info

Він зазначив, що нинішнього року влада зосередиться на внутрішніх, соціально-економічних проблемах, адже цей рік буде дуже складним. За його словами, влада також забезпечуватиме інший контроль над ключовими сферами, який вона і так отримала при розподілі комітетів у Верховній Раді та формуванні уряду.

«Відбудеться певне посилення і радикалізація опозиції та структур громадянського суспільства, як певний запобіжник надто активним діям влади. Тож апатія суспільства і радикалізація опозиції може стати спонтанним вибухом у суспільстві», – зазначив Якименко.

Він додав, що наразі суспільство живе за стагнаційним сценарієм. «Влада продовжує проєвропейську риторику, водночас посилює контроль за суспільними процесами, для чого задіє всю судово-правову систему.

На думку Якименка, такий процес триватиме до того моменту, поки влада остаточно не визначиться із зовнішнім вектором.

Також, за його словами, у 2013-му році суспільство побачить концентрацію влади у руках самого Президента Віктора Януковича, уряд дедалі більше виконуватиме технічну роль, оскільки він так програмується з Банкової.

«Стабільність влада забезпечуватиме силовими методами. Конституційні зміни цілком можливі і для цього можуть випробувати референдум, за підсумками якого владі гарантується очікуваний результат», – зазначив експерт, додавши, що загалом цей рік обіцяє бути позбавлений серйозних змін, проте в разі визначення геополітичного курсу України ситуація може почати досить енергійно змінюватися.

Як повідомляли «Коментарі», Україна досі не вирішила питання щодо приєднання чи то до Митного союзу, чи то до Євросоюзу.

Останнім часом дедалі більше європейських політиків акцентують увагу на тому, що тільки від України залежить, чи буде підписана Угода про асоціацію між Україною та ЄС, і тільки Україна має вирішити, з ким бути.