https://moyagazeta.com/

А ваше ім'я є у списку виборців?

Під час минулих виборів виникали непоодинокі випадки непорозумінь зі списками виборців. То прізвище людини не було внесено до таких списків, то неправильною була адреса…
Щоб уникнути подібного в майбутньому, прийнято рішення, як і в будь-якій цивілізованій державі, сформувати Державний реєстр виборців. Для ведення такого реєстру створено відповідні підрозділи. Діє такий і в Хмельницькій міській раді.
Сьогодні ми розмовляємо із начальником відділу ведення Державного реєстру виборців Хмельницької міської ради Олегом Торкалом.

Олег Андрійович, розкажіть коли започаткував свою діяльність відділ і які його головні завдання?
Відділ ведення Державного реєстру виборців Хмельницької міської ради створено в жовтні 2007 року.
Основними завданнями відділу є ведення Реєстру виборців. До цього Реєстру вносяться відомості про громадян України, що мають право голосу і проживають на території міста, а також формування й постійне уточнення списків виборців на виборчих дільницях.

Над чим працюєте зараз?
Упродовж цього року відділом проведено завантаження до автоматизованої інформаційної системи бази даних про всіх виборців обласного центру.
В даний час проводиться первинне уточнення наявної бази. За попередніми підрахунками до такого реєстру буде внесено орієнтовно 200 тисяч хмельничан-виборців.

Що означає “первинне уточнення”?
Ми вносимо до бази дані про виборців, котрі за останні два роки зареєструвались або знялись із реєстрації на території міста, змінили прізвище, ім’я чи по батькові, набули громадянства України, померли, а також про осіб, котрим виповнилося 18 років і які вперше братимуть участь у виборах.

На жаль, ця робота проводиться в ручному режимі, а тому можливі певні неточності у написаннях прізвищ, імен, по батькові, дати та місця народження. З метою усунення неточностей, відповідно до Закону України “Про Державний реєстр виборців” проводиться уточнення персональних даних виборців.

До речі, тут особливо хочу наголосити, що з 1 серпня поточного року по всій Україні проводитиметься уточнення реєстраційних даних. Відбуватиметься це так: кожному виборцю, який включений до Реєстру і виборча адреса котрого відноситься до території міста Хмельницького, буде надіслане іменне повідомлення. У повідомленні будуть зазначені права виборця щодо Реєстру. Тому просимо хмельничан поставитись до цієї справи відповідально та перевірити свої персональні дані для можливості їх корегування в разі невідповідності.

Уточнення даних триватиме до 15 вересня шляхом звернення до відділу ведення Державного реєстру виборців міської ради із залученням усіх підтверджуючих документів.
Передбачається, що день голосування жодних змін до списку виборців вноситись не буде. Таким чином, виборець буде позбавлений можливості зробити свій вибір на чергових виборах.

Для уточнення реєстраційних даних просимо мешканців Хмельницького звертатись за адресою: вулиця Гагаріна, 3, каб.206.
Телефони для довідок: 72-08-19, 70-37-86.

Дякуємо за розмову.