https://moyagazeta.com/

Хмельницька «Свобода» долучилася до акції протесту «Ні кредитному рабству!»

На майдані Незалежності в обласному центрі протестувальники вимагали розподілити валютні ризики між банками, позичальниками та державою; зменшити ставки за існуючими кредитами до рівня, на якому вони існували станом на 1 січня 2008 року; запровадити реальні гарантії повернення депозитів із банків та кредитних спілок; максимально зменшити навантаження на позичальників з метою збереження платоспроможності останніх; припинити фінансові махінації в банках та кредитних спілках.

Як повідомили в прес-службі Хмельницької обласної організації ВО «Свобода», виступаючи на мітингу, голова Хмельницької обласної рганізації ВО «Свобода» Ігор Сабій наголосив, що «Свобода» завжди підтримувала вимоги середнього класу, який має стати основною соціальною опорою держави. Саме середній клас, дрібне підприємництво, інтелігенція і постраждали найбільше під час валютно-фінансових та банківських махінацій. Українців у черговий раз використали для власного збагачення. Якщо Президент, прем’єр-міністр та лідер найбільшої фракції в парламенті так палко люблять народ, як говорять про те з екранів телевізора, то вони повинні вже до 7 лютого прийняти відповідні законодавчі зміни.
Кредитне рабство, проблеми навколо депозитів, – на думку Ігора Сабія, – зумовлені в першу чергу діями влади, яка обслуговує інтереси олігархічних кланів неукраїнського походження, обдирає до нитки українців, відверто нищить середній клас і веде країну до повного колапсу.

«Перешкодити злочинним діям влади можна тільки усунувши її раз і назавжди, адже тільки люстрацією, тобто докорінним очищенням влади, українці можуть покарати тих спиногризів, які змовившись з власниками банків заробляють мільярдні капітали та переводять їх в офшорні зони для власних розваг. Ми не скористалися своїм шансом на президентських виборах і не покарали владу, але маємо шанс зробити це 30 травня, в ході місцевих виборів», – заявив «свободівець».

Після мітингу протестувальники вирушили до регіонального управління Національного банку України і передали свої вимоги керуючому.