https://moyagazeta.com/

Фотовиставка “Гори та люди” Тараса Перуна

Тарас Перун народився в 1962р. в Чернівецькій області. Закінчив інженерно-технічний факультет Чернівецького державного університету. Працював інженером, майстром на заводі, муляром на будівництві, науковим співробітником кафедри кореляційної оптики університету, приватним підприємцем.
Фотографією захопився 1978 року. Бере участь у вітчизняних і міжнародних виставках та конкурсах, має нагороди. Один із засновників та активних членів Народного фотоклубу “ПОЗИТИВ”. Голова Чернівецької обласної організації Національної Спілки фотохудожників України.
Улюблені напрямки – репортажна, жанрова фотографія, монохромний пейзаж, альтернативні техніки фотодруку.

Про себе автор розповідає так:

“В гори з наплічником і наметом ходжу вже більше 30 років. Пройдена не одна тисяча кілометрів, відзнята не одна сотня фотографій. За цей час багато чого змінилося в Карпатах, і далеко не в кращу сторону. Безконтрольна вирубка лісів, розбиті лісовозами та знищені повенями дороги, залишені пастухами, зруйновані вщент і спалені варварами-туристами колиби і стаї, засмічені пластиковим сміттям узбіччя… Гуцули йдуть з полонин, катастрофічно зменшується кількість стад, які влітку випасають на верховинах. Поступово зникає самобутня культура, забуваються звичаї.
Впродовж років змінилося і моє ставлення до фотографії, стало нецікавим фотографувати просто кольорові ландшафти для туристичних путівників та мальовничі краєвиди для календарів. Прийшло відчуття вишуканої естетики чорно-білого зображення, його лаконічності і виразності. Прийшла потреба зафіксувати на плівці й показати найголовніше в горах –людей, які в них живуть і працюють.
Ця виставка – спроба зупинити невблаганний руйнівний процес, залишити життя на полонинах хоча б на фотографіях. На цих світлинах краса і велич гірської природи, будні й побут людей, що живуть і працюють в горах у дуже важких умовах, не втрачаючи оптимізму і якоїсь неймовірної позитивної енергетики. Енергетики гір, енергетики людей, яка мене “підзаряджає” вже багато років. На цих фотографіях мої Карпати. Гори. І люди”.
 

Автор: УВІП