https://moyagazeta.com/

23 липня у Хмельницькому відбулася прес-конференція на тему “Гарячий вступ – 2010. Підсумки перших днів вступної кампанії”

ВГО КВУ проводить громадське спостереження за вступною кампанією 2010 у 20 вищих навчальних закладах України. Метою моніторингу є збір та поширення інформації щодо якості і прозорості вступу, захист прав громадян на рівний доступ до освіти.

У Хмельницькій області в системі «Конкурс» моніторяться 12 ВНЗ, 2 спостерігачі постійно спостерігають за вступною кампанією у 2 вишах: Кам’янець-Подільський національний університет ім. І.Огієнка та Хмельницький університет управління і права.

За оцінками спостерігачів КВУ, вступна кампанія цього року відрізнялася особливим напруженням:

• Через скорочення терміну прийому документів приймальні комісії у деяких ВНЗ не були готові до великої кількості вступників, що спричинило черги в перші дні прийому документів, але на сьогодні вже потік абітурієнтів пішов на спад.;

• Ситуацію з чергами погіршувала погода. Висока температура негативно вплинула на стан здоров’я деяких абітурієнтів та їх батьків;

• Через технічні проблеми 19 та 20 липня не всі вступники мали доступ до системи «Конкурс» та локальних електронних систем ВНЗ;

• Однією з головних проблем була непоінформованість абітурієнтів про кількість місць на державні замовлення, що фактично позбавило їх права свідомого вибору ВНЗ.
За результатами спостереження ВГО КВУ було розроблено рекомендації, що можуть покращити проведення вступної кампанії:

• МОН – завчасно остаточно затвердити і оприлюднити правила прийому на 2011 рік у вересні-жовтні 2010 року, покращити координацію та комунікацію з ВНЗ, частіше і ефективніше проводити навчання по обміну досвідом по мобільній роботі приймальних комісій, покращити комунікації з громадськістю, виділити додаткові ресурси і встановити чіткий контроль над діяльністю «гарячої лінії» МОН та діяльності регіональних штабів по вступній кампанії, завчасно надати ВНЗ інформацію щодо державного замовлення. Налагодити систему попередньої електронної або паперової реєстрації вступників.

• ВНЗ – налагодити ефективну роботу приймальних комісій в існуючих умовах, збільшивши кількість персоналу приймальних комісій та технічних ресурсів, утворивши необхідну кількість підрозділів приймальних комісій – один підрозділ на 2-3-ри факультети; збільшити час роботи приймальної комісії. Вчасно і коректно подавати інформацію до ІС «Конкурс» по державним замовленням, цільовикам, пільговикам, невідкладно вносити до системи конкурс данні абітурієнтів, що подали документи до ВНЗ, вчасно вивішувати оновлені списки на сайтах ВНЗ та інформаційних дошках. Не перешкоджати і створити належні умови для громадського спостереження за вступною кампанією до вишів.

• Відповідальним за ІС «Конкурс» і надалі підтримувати належний рівень доступу до сайту http://www.vstup.info, заздалегідь вжити запобіжні технічні та інтелектуальні ресурси для своєчасного повідомлення через електронну пошту та СМС-повідомлення абітурієнтів щодо їх можливості вступу на бюджетні місця.

• Абітурієнтам – не піддаватись загальній паніці і ажіотажу, коректно вести себе при здачі документів, регулярно перевіряти своє місце в списку системи «Конкурс», на сайті ВНЗ та на інформаційних дошках ВНЗ, де вивішуються оновлені списки.

Зі всіма проблемними питаннями звертатись за телефонами «гарячих» ліній МОН 044 4861651 та Хмельницького обласного управління освіти та науки 70 38 96.