https://moyagazeta.com/

Як отримати субсидію на опалювальний сезон?

Постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2010 р. №861 „Про упорядкування окремих питань щодо впровадження спрощеного порядку призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива” місцевим органам праці та соціального захисту населення надано право призначати житлові субсидії на опалювальний період 2010/2011 року на підставі заяв, поданих протягом серпня — вересня 2010 року.

Завдяки цьому громадянам, які протягом серпня – вересня подали заяви на субсидію, але не набули на неї права через невелику вартість послуг в неопалювальний період, субсидія буде призначена на опалювальний період без додаткового звернення до органів праці та соціального захисту населення.

Без додаткового звернення буде призначена субсидія на опалювальний період і тим громадянам, яким така допомога була призначена у серпні – вересні цього року на шість місяців.
Для призначення субсидії на опалювальний період потребуватимуть уточнення лише доходи громадян за шість місяців, що передують його початку. При цьому розміри пенсії та соціальної допомоги будуть одержані органами праці та соціального захисту населення з відповідних баз даних. Довідки про інші доходи (заробітну плату, стипендію тощо) мають надати працездатні громадяни та працюючі пенсіонери.

Крім того, Урядовим рішенням органам праці та соціального захисту населення надано право:
без звернень громадян здійснити перерахунок розміру призначених до 1 серпня 2010 року субсидій виходячи з нових відсотків сукупного доходу, в тому числі субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;
отримувати заяви та необхідні документи від громадян поштою;
робити запити та безоплатно отримувати від органів державної податкової служби, підрозділів Державтоінспекції, бюро технічної інвентаризації, органів державної контрольно-ревізійної служби, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для призначення субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням субсидій.

Роз’яснення надала начальник відділу грошових виплат та компенсацій управління праці та соціального захисту населення міської ради Лариса Випріцька.
 

Автор: УВІП