У вас проблеми? Набирайте 15-80

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Сьогодні маємо нагоду детальніше представити мешканцям обласного центру згаданий підрозділ. Для цього ми зустрілися із його керівником Олександром Івасюком і поставили йому кілька актуальних питань, якими чи не найбільше цікавляться громадяни.

 Олександре Володимировичу, розкажіть хоча би дуже стисло про основні напрямки роботи відділу.
Відділ управління міським господарством створений 2003 року відповідно до прийнятого виконкомом рішення. Фактично відділ створений на базі колишньої “служби 0-80”. У місті є багато комунальних підприємств від яких залежить комфортне життя хмельничан, існує кілька аварійних служб…”Служба 0-80″, як певний диспетчерський пункт, намагалася координувати їхню діяльність.
Сьогодні завдання відділу полягає в оперативному вирішенні звернень громадян, а також звернень від підприємств, організацій, установ з питань житлово-комунального, транспортного, торгівельного побутового та іншого обслуговування, виникнення надзвичайних подій.

Хто ж і коли до вас телефонує?
Наш підрозділ працює цілодобово. До відділу звернення надходять в усній формі двома лініями зв’язку 15-80 та двома міськими лініями телефонного зв’язку. Черговий має прямий телефонний зв’язок з усіма аварійними службами підприємств та організацій, які забезпечують життєдіяльність міста.

Про кількість та характер звернень хмельничан, стан справ у місті щоденно надається інформація керівництву міста.
Щоденно до відділу надходить від 20 до 80 звернень. Це залежить від пори року, дня тижня. Звичайно, кількість звернень відчутно збільшується при виникненні аварійних ситуацій на комунальних мережах або, наприклад, під час запуску опалення… Тоді телефон, як кажуть, не встигає охолонути. За добу отримуємо від 250 до 350 звернень і більше.
І це лише зафіксованих звернень. А іще ж потрібно на кожний дзвінок оперативно відреагувати, відстежити хід виконання поставленого завдання.

А з якими проблемами найчастіше стикаються мешканці міста?
Нині найбільш поширені скарги на погане опалення та відсутність належної температури гарячої води, стан водомереж і каналізації, електромереж та стан покрівель будинків. Громадян також турбують поганий стан асфальтного покриття на прибудинкових територіях та невчасно проведені роботи з прибирання листя, вивозу сміття, зрізанню аварійних дерев, значної кількості бездомних собак на вулицях.

Майже половина скарг громадян надходить на роботу міського управління житлово-комунального господарства. Приблизно 75% від цієї кількості звернень стосуються роботи ЖЕКів.
Кожному ЖЕКу характерні свої проблеми, які залежать від компактності розташування, кількості будинків та населення, а також від того, хто обслуговує внутрішньобудинкові мережі.
Значна кількість звернень викликана неналежним станом електромереж як загальноміських так і внутрішньобудинкових, що складає близько 20% від загальної кількості.

Яка доля зафіксованого вами звернення?
Відповідь: Звернення, які поступають до відділу одразу ж передаються черговим до виконавця, а наприкінці робочого дня керівники комунальних підприємств, ЖЕКів, телефонують черговому та інформують про виконання чи невиконання, даного звернення. В разі невиконання звернення воно ставиться на контроль до виконання і знімається з контролю лише після того, як керівники комунальних підприємств, ЖЕКів, інформують про виконання певних робіт.

Якщо говорити про рівень виконання скарг громадян, слід відзначити, що відсоток невідпрацьованих за добу в середньому складає 16,2 %. Ці скарги ставляться на контроль і тримаються на контролі до їх вирішення.
Для того, щоб зменшити соціальну напругу серед населення, відділ постійно пильнує за своєчасністю надання повідомлень та оголошень комунальними підприємствами про проведення планових чи аварійних робіт на мережах міста.

З якими труднощами зустрічаєтесь у роботі?
Труднощів вистачає. Наприклад, встановлення зв’язку з керівниками відомчих ЖЕКів та головами товариств співвласників, які часто-густо міняються… Змінюються і їхні телефонні номери.
Непростою є робота чергового відділу… Адже за добу до нього звертається велика кількість мешканців і кожен хоче вирішити ту чи іншу проблему зразу, не розуміючи, що не всі питання можна вирішити за допомогою телефонного дзвінка. Деякі питання взагалі неможливо вирішити через брак коштів чи інші фактори.

Хмельничани на це не зважають, а дехто думає по-іншому – влада не хоче допомогти. Тоді починаються нарікання, докори, часто лунають образи і ніхто не задумується над тим, що на другому кінці телефонного шнура така ж людина і їй ще до ранку працювати з цим негативом.

Часто надходять скарги на теплопостачання з будинків, у яких вже встановлені теплові лічильники. Зі слів старших будинків (відповідальних за лічильники) пояснення просте – економія. Мешканці з обуренням телефонують на 15-80 і виражають своє невдоволення та знову звинувачують владу міста (в особі чергового).
Втім, як би там не було, намагаємось вислухати кожного. І не тільки вислухати, але й допомогти. Особливої уваги надаємо зверненням громадян похилого віку, ветеранів, інвалідів.

Дякуємо за розмову.

 

Автор: УВІП