https://moyagazeta.com/

У стінах Хмельницької міської ради відбулася Генеральна Асамблея сесії Європейського молодіжного парламенту

 Церемонія відкриття і комітетна робота першого дня сесії відбулися у Хмельницькому національному університеті.

Робочий же день 21 вересня проходив у залі засідань Хмельницької міської ради в формі генеральної асамблеї – парламентського засідання. До молодих парламентарів звернувся міський голова Сергій Мельник. «Я радий вітати делегатів сесії європейського молодіжного парламенту в місті Хмельницькому. В нашому місті проживає 27 тисяч студентів, 23,5 тисячі учнів загальноосвітніх шкіл, тобто з 260 тисяч населення це велика питома вага. У місті є 15 вищих навчальних закладів. Ми намагаємося створювати сприятливі умови для розвитку молоді. Думаю, що такі сесії – це чудова нагода для зміцнення народної дипломатії, це яскравий приклад євроінтеграції. Тому, коли перед Україною стоїть питання асоціації, то переваги Європейської моделі розвитку очевидні. Я думаю, що наша країна сьогодні обрала свій напрямок. Звичайно, кожна родина, кожна сім’я в Україні хоче, щоб їх діти жили краще, тому від вас дуже багато залежить, ми всі повинні для цього багато зробити», – сказав керівник міста.

Сергій Іванович побажав делегатам сесії здоров’я, чудових годин спілкування, плідного обговорення проблем, які хвилюють молодь, позитивних емоцій і приємних днів у нашому місті.

У свою чергу президент європейської молодіжної організації Якоб Етсейль передав міському голові Сергію Мельнику резолюції, напрацьовані комітетами. Організатори заходу також подякували міському голові за підтримку молодіжного громадського руху, належну увагу до молоді в місті, за всебічне сприяння її розвитку.

Під час дводенної англомовної сесій її учасники під керівництвом досвідчених модераторів у рамках неформальної освіти проводили дебати на ключові теми економіки, політики, соціології, екології та права, визначали пріоритетні напрямки інтеграції України, ознайомилися із точкою зору громадян Євросоюзу і подискутувати з ними. Працювали у складі чотирьох комітетів, що за структурою та загальною спрямованістю відповідають аналогічним позиціям комітетів Європейського парламенту.

Підготовані в результаті резолюції будуть використані в якості молодіжної ініціативи та передані органам місцевого самоврядування, організаціям, партнерам.

Учасники сесії отримали цінний та корисний досвід позашкільної та позауніверситетської діяльності.

Метою туру “Inter-Rail” є поширення ідеї інтеграції України у європейське суспільство серед української молоді за допомогою відкритих форумів та діалогу. Окрім ствердження європейських цінностей та підвищення інтересу молодих людей до історії розвитку ЄС, аналізу усіх переваг та недоліків, а також визначення місця України в ЄС та Європі, команда ЄМП – Україна докладає надзвичайних зусиль у самовизначення та самоствердження молоді та забезпечення участі молодих людей у процесі прийняття рішень, що є одним із основних прав людини та шляхом до розбудови демократії та громадянського суспільства.

Більше інформації про діяльність ЄМП – Україна та сесію ЄМП у Хмельницькому можна знайти за посиланням: http://vk.com/rail4all