https://moyagazeta.com/

У Хмельницькому студенти провели акцію протесту Освіта – не привілей!

Саме це гасло активісти НСПФ «Пряма Дія. Хмельницький» та небайдужі студенти Національного універу, виклали з конспектів, підручників, заліковок та навіть дипломів на підлозі холу, під час великої перерви.

Незвичний напис зупиняв та зацікавлював перехожих студентів. Організатори акції пояснювали, що сьогодні у 20-ти містах України проходять студентські акції протесту, проти нової редакції законопроекту «Про вищу освіту» .
Що ж такого страшного передбачає ця нова редакція? Тим паче, що доопрацьовували документ МОНМС , разом із представниками студентства, спеціально створеною робочою групою ?

Можливо те, що, за словами активістів, майже усі вимоги минулих студентських акцій проти законопроекту «Про вищу освіту» (що , нагадаємо, проходили приблизно три місяці тому, завдяки яким і була створена «робоча група») було або проігноровано, або змінено лише на рівні перестановки слів у статтях.

«До прикладу – необмежене зростання плати для контрактників – згідно нової редакції (ст.. 67): “Розмір плати … встановлюється вищими навчальними закладами … не може змінюватись протягом строку дії укладеного договору…» – але це не на весь строк навчання, а лише протягом дії договору, який може укладатись на рік, а може й на семестр!» – каже один з активістів, студент ХНУ.
Крім того, законопроект передбачає повернення триступеневої системи вступу, що ,за словами організаторів акції, поверне високий рівень хабарництва; зменшення гарантії того, в яких мінімальних обсягах має здійснюватися фінансування підготовки кадрів з вищою освітою(ст.66), зменшення впливу студентського самоврядування на заняття посадових місць в адміністрації ВНЗ та інш.
«Звісно, МОНМС вирішили швиденько, під час сесій у вишах, повз наші очі та вуха, протягнути законопроект через усі інстанції, та врешті решт прийняти. Тому в цій ситуації дуже важливо чим голосніше, кожному місту, кожному ВНЗ, сказати «Освіта – не привілей!»» – каже представник НСПФ «Пряма Дія. Хмельницький» Павло, студент ХНУ.

Згодом, зібравши конспекти, що мабуть іще будуть потрібні під час сесії, більшість учасників розійшлися на пари. Інші ж залишились розмовляти із представниками охорони університету, які висловлювали свої претензії щодо акції: «Ну що ж ви, це ж не погоджено із адміністрацією! Університет це ж не базар!» « І ми про те саме – універ – не базар, знання – не товар!» – відповідали активісти.