24-26 січня в Хмельницькому проходив 21 щорічний фестиваль «Зимові візерунки» памґяті Юрія Гурєєва

Попри мороз та холод, що всіляко заважав нам, ми все ж таки в неділю добралися до Хмельницького Палацу творчості дітей та юнацтва, аби взяти участь у відкритті фестивалю, долучитися до свята танцю. Приїхавши за 10 хвилин до початку, ми помітили, що людей зібралось досить багато, і треба скоріше займати місця. Знайшовши зручні місця, були приємно вражені кількістю людей різного віку, що не байдужі до танцю. Концерт розпочався вчасно, ведучою вечора була Лариса Гуреєва, педагог ансамблю «Подолянчик». Найперший танець «Подолянчиків» одразу викликав хвилю овацій. Справді, з першого кроку танцюристів зал завмер у захваті і у мовчазному чеканні, захоплюючись майстерністю «Подолянчика». Після першого танцю глядачі бурно плескали у долоні, виражаючи своє задоволення. «Подолянчик» виконав ще декілька танців, що відрізнялися майстерністю, кількістю дітей на сцені, розмаїттям костюмів та барвистістю сюжетів. Зал не вщухав, лунали крики «Браво!», «Молодці!». Гостями фестивалю став ансамбль «Браво» з міста Вінниця, що завітав до нас, не зважаючи на сильний мороз.
Гостей, як і належить зустріли оваціями, а також Подільським короваєм. Вінничани своїм першим танцем продемонстрували свою манеру виконання, чим задовольнили смаки хмельничан. У перервах між номерами виступали вихованці Палацу творчості з чудовими українським піснями у професійному виконанні. Свято тривало близько двох годин та вразило глядачів своєю злагодженістю. Було приємно бачити дітей різного віку, що закохані у танець і повністю віддаються йому. У танцях глядачі разом з танцюристами переживали сум та радість, кохання та розлуку, задоволення та страх. Отже, перший день фестивалю пройшов напрочуд вдало, зал був переповнений, глядачі задоволені, а «Подолянчик» ще раз довів свою майстерність виконання танців. Не без уваги залишились і гості з Вінниці, які були у захваті від хмельницької публіки.
На другий день фестивалю глядачами були ліцеїсти з обласного ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки та всі бажаючі. Концерт «День Злуки – братерства день»був присвячений Дню Соборності. На початку свята глядачам був представлений фільм про «Вікопомний День», підготовлений юними журналістами Палацу творчості, який у міському конкурсі мультимедійних проектів посів І місце. Все починалося добре, під час перегляду фільма глядачі налаштувались на серйозність і були готові до сприйняття святкового дійства. Аж раптом …пропало світло. Глядачі були здивовані і не знали, що робити, та ведуча вечора Лариса Гуреєва всіх заспокоїла і повідомила, що світло скоро відновлять. Та треба ж було якось заповнити прогавину, і якось розважити глядачів. На допомогу прийшли вихованці Палацу творчості, що співали пісні акапельно. Глядачі підтримали схвильованих дітей оплесками. І, хочеться зауважити, що попри технічні проблеми, жоден глядач не покинув зали. Всі дочекалися вирішення проблеми освітлення і продовжили перегляд концерту. «Подолянчик» та «Браво» виступили чудово, показавши номери, варті уваги та овацій. Другий день фестивалю, не зважаючи на технічні проблеми, пройшов не менш вдало, ніж перший, і задовольнив глядачів.
Третій день здивував усіх численними, новими танцями, що виконувались уперше, і ми мали змогу першими оцінити нові танці. «Подолянчик» зумів втримати планку справжніх майстрів народнього танцю. А гості з Вінниці, ансамбль «Браво», показали високий професіоналізм виконання танців. Зал не вщухав. Наприкінці свята танцюристи отримали подарунки та численні грамоти від міської ради та Палацу творчості.
Побувавши на всіх трьох днях фестивалю ми залишилися задоволеними дійством, що проходило на сцені. Ми вдячні «Подолянчику» за чудовий настрій у ці холодні дні, за майстерність і розмаїття танців. Сподіваємося, що ми побували на цьому святі танцю не в останнє. А всіх, хто не зміг потрапити на фестиваль цього року, ми запрошуємо розділити з нами цю подію вже в наступному році.

Кіма Аветян, Ірина Гамбаль для “Моя газета+”